KONST / Litografier / Färglitografi 15229433
nr 1522 9433
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
Signerad, numrerad 294/335, daterad -78, interiör. Färglitografi, bildmått: 51x77 cm, yttermått inklusive ram: 73x98 cm
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 20 februari 2023
kl 19:18:57
18/2 15:04:01
Evy Låås
Läs mer om Evy Låås